Sokakağzı – Sivrice Nasıl Gidilir, Nerede Kamp Yapılır?

Assos’un 20 km batısında huzur, sessizlik ve tertemiz bir deniz arayanlar için bir cennet olan Sokakağzı yer alıyor.  Sit alanı olan Sokakağzı aslında Koyunevi Köyü’nün sahil kısmına verilen isim.

Burada deniz kenarında şık, pahalı butik otellerin yanı sıra mütevazi ama yine de zevkle döşenmiş pansiyonlar ve kampingler de var.  Yani sakin bir tatil yapmak isteyen herkes için her bütçeye uygun yerler var. Assos’a göre daha az bilindiği için hem fiyatları daha ucuz, hem de tam bir huzur sığınağı burası.

Sokakağzı’na Nasıl Gidilir?

Sokakağzı’na ulaşmak için Çanakkale’ye bağlı Ayvacık’a gitmelisiniz. Buradan Assos yoluna sapıp (antik limana inmeden) Babakale’ye doğru ilerleyen yola girmeniz gerekiyor.

Yaklaşık 10 km sonra yolun solunda önce Bektaş Köyü tabelasını, sonra sırasıyla Balabanlı ve Koyunevi tabelalarını göreceksiniz. Bu 3 yoldan herhangi birini takip ederek Sokakağzı’na ulaşmanız mümkün. Bektaş’tan girerseniz koyun en başına varıp, koyun sonuna kadar ilerleyen sahil yolundan devam ederek Sokakağzı’na ulaşabilirsiniz.

Sokakağzı’nda Nerede Kamp yapılır?

1) SonGemi: Songemi aslında Kadıköy çarşısının içindeki bir barın ismi. Bu kampingin sahipleri de o mekanın eski sahipleri. Tesiste zeytin ağaçlarının altına çadır kurabilir  ya da yer bulursanız 8 ağaç evden birinde kalabilirsiniz. Özellikle yemekleri enfes. Facebook sayfası: Songemi, Tel: 0 286 723 40 09, 0 533 266 77 63.

2) Cantürkler Camping: Sokakağzı sahiline doğru inerken sağda hemen yol kenarında Cantürkler Camping tabelasını göreceksiniz. Web sitesi: CantürklerTel : 0532 512 46 88

3) Sivrice: Sokakağzı sahilinden denizi sağınıza alıp deniz kenarından ilerlediğinizde karşınıza Sivrice çıkacak. Denizin üzerine kurulu tahta iskeleleri görünce biraz şaşırabilirsiniz. Oysa burası da Sokakağzı gibi küçük ve şirin bir yer. İskelelerin arkasında küçük pansiyonlar var, bunların birisinin bahçesinde çadır kurabilirsiniz.Youtube/denemetahtasi ndaki videolarımız da çok ilgini çekecektir:

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir