ROTA 18: KÜTAHYA UŞAK MURAT DAĞI

Macera Rotalarının 18. durağında Murat Dağı’ndayız. Bölge hakkında daha detaylı bilgiyi Macera Rotaları kitabında bulabilirsiniz. Kitabıı aşağıdaki linkten alabilirsiniz:

https://www.n11.com/magaza/vecton

Ege Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Murat Dağı’ndayız. 2312 metre rakımda, Kütahya ve Uşak sınırında bulunan Murat Dağı, Kartaltepe (2309 m), Kırkpınar tepe (2218 m), Tınaz tepe (2097 m) gibi 2 bin metrenin üzerinde zirvelere sahiptir. Sahip olduğu doğa yürüyüşü ve dağ bisikleti rotaları, yaylaları, kamp alanları ile doğa sporlarına çok uygun bölgedir. İlçe merkezine sadece 25 km uzaklıktaki kayak pistlerinin bulunduğu bölge sadece kışın değil yazın da çok hareketlidir.
Kayak pistlerine çıkan yol üzerindeki piknik ve kamp alanları, termal oteller tüm yıl boyunca boş kalmaz. Serin dağ havası solumak ve eşsiz gün batımını izlemek için bile Murat Dağı’na çıkmak yeterli bir nedendir.

Rota izlerini aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.wikiloc.com/enduro-trails/rota-18-63304597

Murat Dağı’ndan Uşak’a İniş Rotası:

https://www.wikiloc.com/enduro-trails/murat-dagi-usak-kucukler-koyu-77074588

Harita üzerindeki bayrakların ne ifade ettiğini, yakınlarındaki görülecek yerleri, kamp ve konaklama alanlarını, rota zorluk derecelerini, önerilen süre, uygun mevsim gibi detayları Macera Rotaları kitabında bulabilirsiniz.

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir